Akredite Tüketici Ürünleri LVD Testi

Akredite Tüketici Ürünleri LVD Testi-TS EN 60335-1 Testi

CGS TEST HİZMETLERİ TÜRKAK tarafından akredite olarak hizmet vermeye başlamıştır. Ev ve Benzeri Yerlerden kullanılan Elektrikli Cihazlar  için  TS EN 60335-1 Standardından akredite akredite olarak hizmetinizdeyiz.

“Akredite Kuruluş olan Laboratuvarımızdan alacağınız test hizmetleri KOSGEB Test, Analiz ve Kalibrasyon Desteği başlığı altında 50.000 TL ye kadar %60 geri ödemesiz olarak desteklenmektedir “

Bu standard, tek fazda 250 V’u diğerlerinde 480 V’u aşmayan beyan geriliminde çalışan, ev ve benzeri yerlerde ve ticari amaçlar için kullanılan elektrikli cihazların güvenlik kurallarını kapsar.
Pil ile çalışan ve diğer DC Gerilim ile çalışan  cihazlar bu standardın kapsamındadır. Normal ev kullanımı için tasarlanmamış ancak yine de kamuya tehlike kaynağı olabilecek meslek adamları tarafından kullanılan cihazlar, dükkanlarda, hafif endüstride ve çiftliklerde kullanılan cihazlarda bu standartın kapsamına girer.

Bu gibi cihazlara, catering ekipmanları, ticari kullanım için temizlik aletleri ve kuaför malzemeleri vs. örnek verebiliriz.
Uygulanabilir olduğu ölçüde, bu standart, ev içindeki ve çevresinde herkes tarafından karşılaşılan cihazlardan kaynaklı tehlikeler ile ilgilidir.

TS EN 60335 Standardı 1.bölüm baz alınarak, 2 partları ile ilişkili olarak kullanılır. Örnek vermek gerekirse, Kettle için uyulması gereken TS EN 60335-2-15 Standardı TS EN 60335-1 Standardı rehber edinilerek ilgili test ve raporlama yapılır.

Araçlarda veya gemide veya hava taşıtlarında kullanılmak üzere tasarlanan aletlerin ek standart gereksinimlerine(uygunluk değerlendirmeleri) ihtiyaç duyulacağına dikkat çekilmektedir. Ayrıca, birçok ülkede, ulusal sağlık otoriteleri, emniyetten sorumlu ulusal makamlar, ulusal su tedarik makamları ve benzeri otoriteler tarafından ek şartlar belirtilmektedir.

Ev eşyaları ve benzeri cihazların üreticisi olarak ürünleriniz için uluslararası standartlara uymak istiyorsanız, CGS TEST olarak hizmetinizdeyiz.

Elektronik Eşya
    Translate »
    PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com