EAC BELGESİ-EAC SERTİFİKASI

EAC BELGESİNİ CGS TEST HİZMETLERİ GÜVENCESİ İLE ALIN!

EAC BELGESİ – EAC SERTİFİKASI

EAC Belgesi

EAC Belgesi, EAC Sertifikası, EAC Belgelendirme EAC Belgesi nasıl alınır, EAC İşareti nasıl iliştirilir, EAC Belgesi nedir?rusya ihracat belgeleri

Ürünleriniz için EAC Belgesi almak için CGS TEST HİZMETLERİ uzmanlığına güvenin.Moskova Ofisimizle hizmetinizdeyiz.EAC Belgesi ve Rusya Onayları için bizi arayınız. Rusça Türkçe Dil Desteği ile Ürünleriniz için gerekli onayları sağlıyoruz.

EAC  Eurasian Conformity kısaltması olarak kullanılmaktadır. 

EAC Belgelendirme: EAC Deklarasyonu ve Sertifikası

Eac Ürün sertifikasyonu, Rusya Federasyonu ortak gumruk birliginde  teknik düzenleme sisteminin mevcut kurallarına uygun olarak yürütülen , devlet standartlarına göre düzenlenen belgelendirme sistemidir. Sertifika sisteminin ana görevi, Gumruk Birligi Ulkeleri (Belarus Cumhuriyeti, Kazakistan Cumhuriyeti, Ermenistan Cumhuriyeti, Kırgızistan Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu) icinde dolaşıma giren ürünlerin kalitesini ve güvenliğini kontrol etmektir. Ürünlerin mevcut standartların gerekliliklerine uygunluğunu , onaylama ihtiyacı yasama düzeyinde korunmaktadır.

Gümrük Birliği’nin (Avrasya Ekonomik Birliği) yaratılmasından sonra, hangi endüstri standartlarının geliştirildiği ile tek bir teknik düzenleme sistemi ortaya çıktı. Teknik düzenleme, belirli mal türlerine uygulanan kontrol yöntemlerini ve güvenlik gereksinimlerini yansıtan bir standarttır.

Gümrük Birliği beş ülkeden oluşur: Belarus Cumhuriyeti, Kazakistan Cumhuriyeti, Ermenistan Cumhuriyeti, Kırgızistan Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu, “bu ulkeler teknik düzenleme için ortak ilkeler ve kurallar anlaşmasini  imzaladılar.

Teknik Yönetmeliklere gore yabancı üreticinin Gümrük Birliği içinde mutlaka bir yetkili temsilcisi olmalıdır. Ayrıca, EAC sertifikasında/ beyannamesinde üreticinin adı hem de üreticinin temsilcisinin adına yer verilmektedir. EAC sertifikası ve deklarasyon bir ila beş yıl süreyle verilir.

EAC işaretlemesi

Gümrük Birliği teknik düzenlemeleri uyarınca zorunlu belgelendirme prosedürünü geçen ürünler Gümrük Birliği Ürünlerinde EAC işareti ile etiketlendırılıp, Avrasya Ekonomik Komisyonu Kurulu tarafından onaylanan EAC uygunluk işareti ile işaretlenmiştir. Bu işaret, tüketici için bilgi ile birlikte ürün etiketine uygulanır.

EAC sertifikası üye ülkelerin sınırları içinde onaylanmış standartlarda üretim kalitesini onaylayan resmi bir belgedir.

EAC Belgesi, Avrasya Ekonomik Birliğinin tüm üye ülkelerinde piyasaya ilk verilmesinin ön şartıdır. EAEU, Rusya, Belarus, Ermenistan, Kazakistan ve Kırgızistan’ı içermektedir.

Bu sertifika belli sayıda bir ürün için, parti bazında ya da 1, 3, ve maksimum 5 yıllık seri üretim bazında düzenlenebilmektedir. Bu belgeyi vermeye yetkili olan kuruluşlar ve laboratuvarlar Gümrük Birliği genel akreditasyonu (Akreditasyonumuz) çerçevesinde yetkilendirilmiştir.

EAC Belgelendirmede Önemli Detaylar

Doğası gereği bir veya daha fazla teknik düzenlemeye tabi olan ürünler, piyasaya sürülmeden veya ilk kez hizmete girmeden önce EAC işaretiyle işaretlenmelidir. İlgili tüm teknik düzenlemeler dikkate alınmalıdır.

Bir ürünün imalatçıları, üretim sırasında uygulamak zorunda oldukları teknik düzenlemelerden sorumludur.

Ürün sadece piyasaya sürülebilir ve mevcut olan tüm teknik düzenlemelerin hükümlerine uyduğu takdirde hizmete sunulabilir ve uygunluk değerlendirmesinin ilgili tüm teknik düzenlemelere uygun olarak gerçekleştirilmesi sağlanmış olur.

Üretici, EAC işaretini ürüne iliştirmelidir.

EAC işaretine ek olarak, “EAC” ifadesini sorgulayabilecek başka bir işaret veya onay mührüne izin verilmez. EAC işareti, Teknik Yönetmeliklerde belirtilen “Temel Güvenlik Gereksinimleri” ne tam uygunluğu teyit eder.

Kazakistan, Belarus veya Rusya dahil herhangi bir üye ülkeye ithal edilebilmesi için bir Uygunluk Belgesi (COC) veya Uygunluk Beyanı (DOC) gereklidir. EurAsian Uygunluk Belgesi (EAC) Markası, her iki belge türünün yerine geçer.

EAC Belgesi için uzmanlık ve deneyime sahibiz. Desteklerimizle Ürünlerinize gerekli onayları sağlayın.

    Translate »
    PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com